Second Life Bankazedelerine Metacard Müjdesi
Gönderen Marlowe - 02/02/2008 22:46
Second Life platformunda geçtiğimiz ay içerisinde gerçek hayatta bir kurumsal kimliğe sahip olmayan banka ve finansal şirketlere koyulan yasak sonrası bir çok banka mağduru problem yaşadı. Bu finans kurumlarından METACARD, LL ile yaptıkları görüşmeler sonrasında kurumsal kimliklerini açıkladılar ve güvenli bankacılık ile müşterilerine hizmet vermeye başladılar.
Haber Metni
Second Life platformu geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde uzun süredir beklenen bir gelişme ile sarsılmıştı. Gerçek hayatta altyapı sahibi olmayan kişi ve kurumların meydana getirdiği bankalar ve finans şirketleri kullanıcılara yatırım hizmeti verir durumdaydı. Ancak Linden Lab'ın koymuş olduğu yasak ile Ocak ayı sonlarında bu şirketlerin tamamı kaldırıldı ve yapılan açıklama ile yalnızca gerçek hayatta Bankacılık ile ilgili hizmet veren ve bu özelliğini Linden Lab ile bağlantıya geçerek kanıtlayan kurumların bankacılık yapabilmelerine izin verildi.

İşte bu şirketlerden en büyüğü olan METACARD firması Linden Lab ile yaptığı görüşme sonrası gerçek hayattaki varlığını kendilerine kanıtlayarak SL dünyasında müşterilerine hizmet vermeye başladı. Merkezi Singapur olan METACARD şirketi SL platformunda müşterilerine şeffaf ve profesyonel bir hizmet vermek isteğinde olduğunu açıkladı.

Peki METACARD nasıl çalışır ve kimlere hizmet vermektedir?

Bu konu ile görüşülen METACARD CEO'su Doglas Abrahams (JP Mougin SL'de) 1 Şubat 2008 tarihinden itibaren kullacılarına 3 değişik şekilde hizmete başladıklarını ve kullanıcıların işlemleri sonucu bonus'lar kazanacaklarını belirtti.
Yeni üyelerine bazı hediyeler yollayacaklarını belirten Douglas, ileriye dönük olarak bu sistem içerisinde işlem yapan üyelere değişik oranlarda METACARD bonusu verecek. İlk planda şubat ayında üyelerinin hesaplarına 250 META puan gönderen METACARD sistemi, ileriye dönük olarak bu puanlar ile bazı ekstra hediyeler ve indirimler kazandıracak.
İkinci olarak kullanıcılar kişisel zevklerine göre yaptıkları işlemlerden de puanlar kazanabilecekler. Basic, Gold ve Corporate şeklinde 3 değişik çeşite sahip METACARD'lar kullanıcı profiline göre değişik oranlarda kullanım imkanları sunuyor. Yapılan açıklamada Second Life platformundaki ekonomik gelişmelerin kullanıcılara olan zararlarını minimuma indirmek istediklerini belirten Douglas, kısa süre içerisinde kullanıcıların bu sistemle daha rahat edeceklerini ve platform üzerinde güvenli şekilde parasal işlemlerini yapabileceklerini belirtti.

Yaklaşık 2 aydır bu konuda yapılan çalışmalar ve bankacılık konusunda yatırım işlemi yapan ve zarar eden kullanıcılar için yeni bir fırsat olan METACARD sistemi yakın süreçte SL üzerinde büyük bir pay sahibi olacağa benziyor.


İyi Hayatlar