Second Life Teen kapanıyor. Main Grid'e hoşgeldiniz çocuklar !
Gönderen Asli Barth - 25/11/2010 09:28
Linden Lab aldığı kararla Second Life Teen kullanıcılarını adult versiyon olan Main grid'e almaya karar verdi. Bu nedenle bir süredir hazırlıklara başladı.
Haber Metni
18 yaşın altındaki kullanıcılar için kurgulanmıs olan Teen grid ile Main Grid birleşiyor. Bunun sonucu olarak artık 18 yaş altı SL kullanıcıları da aramızda dolaşmaya başlayacak. Tabiiki 13-15 yaş aralığındakilerin SL i kullanımları sınırlı olacak, "yaş doğrulama (age verify)" sayesinde belli kelimeleri SL içinde veya slx de arayamayacak ve bu tarz bölgelere giremeyecekler. Sadece korunmus olan özel alanlarda kalabilecekler. 16-17 yaşındaki kullanıcılar ise yine belli kelimelerle arama yapamayıp belli adalara gecemeyecekler ancak Mainland ve özel adalara (PG) girip dolaşabilecekler. Payment olmaları halinde ise biraz daha özgürlük kazanabilecekler. Yetişkinlik hakkı kazanacaklar.
Linden Lab bu sayede yavaşlamış olan Second Life ekonomisinin hareketlenmesini bekliyor. Tabii zaman içinde etkileri tam olarak anlaşılacak. Bakalım gerçek yetişkin kullanıcılar Seeccond Life'ın yeni misafirlerine alışabilecekler mi?
Yeni yılla birlikte resmen kapanacak olan Teen Second Life'dan Main giride geçişler hızlanacak.
Second Life'a hoşgeldiniz çocuklar !