Burj Al Arab Artık Second Life'da
Gönderen Asli Barth - 04/11/2010 12:40
Dubaideki simgesel binalardan birisi olan Burj Al Arab, 2007 da Second Life'da tasarlanmıs ve satışa konmuştu. Ancak gerçek Alman firması olan Jumeirah Group Second Life'a kayıtsız kalamadı ve aktif olarak oyuna girmeye karar verdi.
Haber Metni
Almanya merkezli bir turizm firması olan Jumeirah Group, Sahibi olduğu otellerin Second Life içinde aktif olarak hizmet vermesi kararını aldı.

Daha önce de ülkemizden Rixos Hotel'in başlatmış olduğu projenin bir benzerine imza atan Jumeriah Group, proje kapsamında Burj Al Arab ve Madinat Jumeirah Otellerinin tasarımlarına başladı. Proje yetkilisi olan Angela Gelenbe'ın açıklamasına göre Grup bu projede Second Life'ı otel yönetimi, hizmet, online rezervasyon, indirim ve kampanyalar için kullanacak. Konaklayacak olan misafirler Dubai adasındaki TUI ve Thomas Cook turizm acenteleri sayesinde de gerçek otelde rezervasyon işlemlerini yapabilecekler.

Gelenbe açıklamasında 10 otel suitinin minimum haftalık 200 L den kiralanabileceğini belirtti. Beklentilerinin daha çok oteli ve hizmetlerinin tanıtımına odaklı oldugunun altını çizdi.