Mainland'de neler oluyor?
Gönderen Marlowe - 27/02/2008 13:50
Linden Lab başlattığı yeni bir uygulama ile Mainland Server Code ve yazılım sistemini değiştiriyor. Yapılan açıklamalara göre 22 şubat tarihinde başlayan çalışmalar bir kaç gün daha devam edecek. Peki sizce neden?...
Haber Metni
Linden Lab süpriz bir karar ile 23 şubatta kendi Blog sayfasında yaptığı açıklama sonrasında Mainland üzerindeki tüm server sistemlerinin yazılım ve kod sistemlerini 1.19.1 versiyonu olarak yenileyeceğini bildirdi. Yapılacak çalışmaların bir kaç gün süreceği bu süre içerisinde Lag ve benzeri teknik problemle karşılaşılmasının mümkün olabileceğini açıklayan Linden Lab sizce bunu neden yapıyor dersiniz?

Her konuda bir bit yeniği aramaya gerek yok tabii ki!! Linden Lab bu konuda sorulan sorulara second life sisteminin yaratıma açık olması ve dünya üzerinde önceden yapılmış çalışmalardan ve yaratımlardan kalan tüm eski bilgilerin temizlenmesi ve daha rahat bir şekilde yaşanılabilir bir ortama sahip olunabilmesi için bu çalışmaları yaptıklarını belirttiler.

Peki biz Mainland nedir yada neresidir biliyormuyuz?

Second Life içerisinde Linden Lab tarafından arsaları yönetilen en büyük kıta mainland alanıdır. Birçok sim'i içinde barındıran Mainland alanları, yüksek ziyaretçi oranına sahip olmaları, aylık vergi ödemelerinin özel arsalara göre daha ucuz olmasından dolayı tutulan bir bölgedir.

Yapılan çalışmalar sonrasında Mainland'in daha iyi olacağı herkesçe bilinen bir gerçek olmasına karşın, bence Mainland istanbul gibi cosmopolit şehri anımsatmasından dolayı benim favorim.