Resimli Second Life uyelik ve ilk adadan cıkıs kılavuzu
Gönderen Asli Barth - 26/03/2009 12:56
Second Life'a kayıt olup yeni bir account acmak için öncelikle ana sayfamızda (slturkey.com) bulunan "Second Life'a ücretsiz üye olmak için tıklayın" yazan ilk kısıma basınız, sizi official sitede yeni bir account acabilmeniz için yönlendirecek.

Account actıktan sonra programı da yuklemeniz gerekecek. sıkıstırlmıs olarak makinanıza yuklenen Second Life programını lutfen install edin.

Avatarınızı secin, isminizi ve size listeli sunulan soyadınızı seçin, mail adresinizi girin (tercihan gmail verin) kesinlikle bedava bir oyuna üye oluyorsunuz bu nedenle herhangi bir kredi kartı nosu vermek zorunda degilsiniz.

Aktivasyon mail iniz en gec 5-10 dk içinde gelmiş olmalıdır daha uzun sürdüyse verdiğiniz mail de sorun olabilir. Tekrar kontrol edin hala sorun yasıyorsanız malesef işleminizi yenilemeniz gerekecek.

Evet kayıt oldunuz ve ilk girişinizi yapıyorsunuz.

Resim 1

Resim 2

Bayansanız Female Baysanız Male işaretliyorsunuz.

Resim 3

Daha sonra sol üstte neler yapmanız gerektiğini ve görevler için yardımcı olacak bir menü çıkacak.Siz görevleri yapmayacağınız için o menüye sağ tıklayıp Detach tıklıyorsunuz.

Resim 4

Evet...Orada Kapıya benzer EXIT yazılı bir obje görüceksiniz.Objeye sol fare tuşu ile tıklıyoruz.

Resim 5

Tıkladığımızda sağ üstte mavi bir menü belirir.Keep butonuna tıklıyoruz.

Resim 6

Ve gideceğimiz yerin Landmarkı çıkıyor önümüze.Sol alttaki Teleport butonuna tıklıyoruz...

Resim 7

Evet gidecegimiz yere doğru yola çıktık ışınlanıyoruz..

Resim 8

Veeeee!! adadan kurtuldukkk... Ama daha bitmedi..

Resim 9

Eğer başka adaya nasıl gideceğinizi bilemezsiniz o adada da tıkılıp kalırsınız...
Sağ alttaki map butonuna tıklıyoruz...

Resim 10

Daha sonra karşımıza harita çıkıyor.Gitmek istediğimiz yeri sağ taraftaki köşeye yazıyoruz ve search butonuna basıyoruz.

Resim 11

Bu kısımdan sonra map in arama kısmına Vestel veya Rixos ismini yazabilirsiniz. ve teleport olarak bu marka adalarına gidebilirsiniz.

Yada bu sayfaya geri gelerek altta vermiş oldugumuz linklere tıklayarak acılacak sl içindeki teleport pencereleri yardımıyla otomatik olarak bu bolgelere gidebilirsiniz

VESTEL adası için;
SLurl

Rixos Hotel World için;
SLurl

Rixos & Strada Danısmanlık Ofisi için;
SLurl

Rixos Villas için;
SLurl