TÜM MENÜLER
Arama:      
ANA SAYFA
FORUMLAR
SL DOWNLOAD
DÖKÜMANLAR
RESİM GALERİSİ
ARAMA
ANA MENÜ
Ana Sayfa
Forumlar
SL Download
Dökümanlar
Dosyalar
S.S.S.
Haber Kategorileri
İletişim
Resim Galerisi
Web Linkleri
SL Blog
SLurl
FORUM BAŞLIKLARI
En Yeni Başlıklar
Bu paneli sadece üyelere görüntüleyebilir yada henüz bir içerik eklenmemiş olabilir.
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
Bu paneli sadece üyelere görüntüleyebilir yada henüz bir içerik eklenmemiş olabilir.
ANKET
Forumda daha çok neler görmek istersiniz?

Teknik destek

Yeni yer tanıtımları

Yeni ürün tanıtımları

Sohbet

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
MAYO CLINIC Second Life'da....
Second Life içinde olan biten"Mayo Clinic Island" geleneksel anlamda "gerçek" değil. Ancak Second Life içinde Online Personellerine ait avatarlarının serbestçe dolaştıgı, kanser ve kalp hastalıkları üzerine derslerin verildiği bir sistem oluşturdular.

Teknoloji meraklılarnaı ve online oyun tutkunlarına ulaşmak için, Second Life ve benzeri siteler sağlık kuruluşları için nihai eğitim ve modelleme araçları haline gelmiştir. Hastaneler ve tıp okulları, kursları, yapay doktor / hasta ziyaretleri yapmak ve acil servis ve sağlık klinikleri için yenilikçi tasarımları için testlerinde Second Life'ı kullanmaya başlamıştır.

"Mayo Clinic,teknolojinin öncü gücünü keşfetmeye çalışıyor," açıklaması ile Brian Kaihoi Mayo Clinic Web yöneticisi projenin duyurusunu yapmıştır. "Sanal mantıksal uzantıyı biz bizim web sitelerimizde zaten uyguluyoruz ancak web siteleri dışında yapabilirsiniz. Bir sonraki adım bu. " diyerek Second Life'ın Teknolojideki duruşunu ve gelecekteki öncü fikrini vurgulamıştır.

Mayo Clinic Adasında ,açılışından itibaren sanal kolon kanseri ve göğüs aort anevrizması konferansları gerçekleştirilmiştir . Kaihoi, yaptıgı acıklamada bunun sadece başlangıç olduğunu söylüyor. Çok yakında doktorların hastalıklar hakkında halkı eğitmek için Second Life'ı kullanabilmesi amacıyla çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Ayrıca gelecekte, MRI taramaları gercek hastalardan anında second life'a aktarılarak gerçek zamanlı veri iletimi sayesinde hastalık taramalarında model olacaktır dedi.

Tabiiki tüm bunlar gelecekte sağlık sektörünün nereye doğru ilerleyeceğinin ayak sesleridir. Palomar Pomerado Sağlık Escondido, Kaliforniya'da bir 983.000.000 $'a inşaa ettiği hastane, 2011 yılında açılacak. Bu hastanede bir sanal simülasyon çalışması yapılandırılmıştır. RFID bileziklerle hastaların tüm işlem ve yönlendirilmeleri, hasta bilgi ve raporları anında tüm veri bankasında işlenerek teknoliji en son sınırlarına kadar kullanıacak. Tek sınır hayal gücünüz....

Ayrıca Minnesota ve Texas Universitelerinin Tıp Fakültelerinde şuanda kullanılan sanal labaratuarlarda acil servisdeki hasta ile iletişim dersleri verilmektedir.
Simulasyon cerrahi eğitimleri sayesinde artık doktor adayları gerçek riskler almadan ve bu stresslere girmeden cerrahi operasyonları tecrübe kazanana kadar deneyebilmektedir.

Peki gelelim en önemli konuya;
Gerçek bir doktor aslında Second Life ofisinde gerçekleştirdiği hasta tedavileri gerçek mi?

Teletıp gelişmeler ve uzaktan izleme cihazları, gerçek zamanlı hasta veri iletimi....
Bu sensörler İçeriği ile, kesinlikle mümkün görünüyor. Örneğin, Mayo Cannon Falls, Minnesota Hastalar için bir pilot programbaşlattı. Farklı yerlerde doktorlar Cisco tarafından geliştirilmiş etkileşimli video teknolojisini kullanarak danışmanları ile çalışmalarını yürütmektedir.

Second Life artık hayatımızın pek çok noktasında kullanılabilir görünüyor. Tek sınır hayal gücünüz sloganı ile ortaya çıkmıştı. Ve hayal gücümüzün sınırları genişledikce insanlığın daha fazla yararına olabilecek projelerle gelişmeyi sürdürecek gibi görünüyor...Herşey insanlığın daha fazla gelişmesi ve insan değerinin artması için....
Asli Barth - 26/05/2010 09:36 · Yazdır

KULLANICI GİRİŞİ
Kullanıcı Adınız

ŞifrenizHenüz kayıt olmadınız mı?
Buraya tıklayarak kayıt olun.

Şifrenizi mi unuttunuz?
Almak için buraya tıklayın.
KİMLER BURALARDA?
Arzu12 hafta
TILSIM21 hafta
HakanParnes25 hafta
alierennet28 hafta
Asli Barth34 hafta
e44924735 hafta
bluejeans258 hafta
wengdongdong70 hafta
qqqqqing71 hafta
w44924772 hafta
EN AKTİF 5 ÜYE
Asli Barth 386
Arzu 373
TILSIM 329
Marlowe 282
HakanParnes 282
EN SON DÖKÜMAN
Tasarımlarınızda kul...
Resimli Second Life ...
Giysi tasarımı yapar...
SLExchange (XStreet ...
Temel animasyonları ...
SOHBET
Mesaj gönderebilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Arzu
28/11/2019 13:34
Selam kendime smiley

TILSIM
25/09/2019 12:05
EN BÜYÜK CİMBOM. smiley

Arzu
07/09/2019 16:19
Selam smiley smiley

TILSIM
04/08/2018 08:43
SELAMLAR smiley

Arzu
22/12/2017 15:39
Merhaba, Şimdiden 2018 yılınızı kutlarım smiley

Sohbet Geçmişi